1 procent podatku – dla kogo jest przeznaczona akcja?

Być może zdarzyło Ci się widzieć w telewizji czy w internecie ogłoszenie o akcji 1 procent podatku. Wielu potrzebujących, w imieniu fundacji, z którą współpracują, nawołuje do wzięcia w niej udziału. Czasem zdarzało się również, że inicjatywę promowali celebryci. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy jesteś jedną z osób, do których skierowany jest ten przekaz, przeczytaj poniżej i dowiedz się, o co w tym chodzi.

1 procent podatku – kto może wziąć udział?

1 procent podatku może przekazać osoba fizyczna, podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od dochodów ewidencjonowanych oraz podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, korzystający z opcji podatku liniowego. Czy znajdujesz się w jednej z tych kategorii? W takim razie jak najbardziej, możesz dołączyć do inicjatywy. Warto to zrobić, zwłaszcza jeśli jesteś osobą empatyczną i chętnie pomagasz. Cała akcja polega na tym, że podatnicy sami decydują, na co chcą przekazać swój 1 procent. Do wyboru są działające non profit instytucje, funkcjonujące dla dobra społecznego. Jeśli nie zdecydujesz się na żadną z nich, pieniądze, które mogłyby pomagać, powędrują po prostu do Skarbu Państwa. Stracisz również wówczas okazję, aby wykorzystać obywatelski przywilej i zadecydować o tym, na co mają pójść Twoje podatki.

1 procent podatku – kto jest beneficjentem?

Mogłoby się wydawać, że 1 procent podatku to bardzo niewiele, jednak siła tej akcji tkwi w zbiorowości. Tysiące podatników decydują się pomóc i finalnie, co roku udaje się uzbierać ogromne kwoty, które trafiają do organizacji pożytku publicznego. Tak więc zyskują na tym różne fundacje, które zostają obdarowane, a dzięki temu również ich podopieczni. Oznacza to, że wsparcie trafia do biednych, poszkodowanych przez los czy niepełnosprawnych. To od Ciebie zależy, jaką inicjatywę chcesz wspomóc. Tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/ możesz przeczytać o jednej z organizacji zajmującej się rehabilitacją potrzebujących. Znajdziesz tam też instrukcję, jak wypełnić formularz, by przekazać 1 procent podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *