Jak pomieścić gadżety w kuchni, by było wygodnie i funkcjonalnie? Szafki kuchenne – co musisz o nich wiedzieć!

Trzymamy w nich różne akcesoria oraz zapasy spożywcze i naczynia. Szafki kuchenne są oprócz sprzętów AGD najważniejsze w naszej kuchni. Jakie wybrać, by pomieścić się z wszystkimi rzeczami bez żadnych trudności?

Co trzymamy w szafkach kuchennych

To bardzo ważne, by dobrze rozplanować, co chcemy trzymać w szafkach kuchennych. Rozrysujmy, ile szafek potrzebujemy i jakie mają być głębokie. Warto rozpisać też kolejność wykonywanych czynności po powrocie z zakupów, by kuchnia była maksymalnie intuicyjna. Strefa do rozpakowania żywności w jednym miejscu. Dalej przestrzeń do gotowania i zmywania oraz odkładania umytych, mokrych naczyń na suszarkę. Im wygodniej, tym lepiej dla nas. Szafki powinny też być odpowiednio zagospodarowane w zależności od ciężaru rzeczy tam chowanych. Nie możemy w podwieszanej szafce zgromadzić całego i ciężkiego serwisu. Uwzględnijmy też przestrzeń na zapasy spożywcze takie jak słoiki z przetworami.

Szafki kuchenne – design

Współcześnie króluje minimalizm. Dlatego też szafki kuchenne mogą być w jednolitym kolorze z matowymi lub połyskliwymi frontami. Zadbajmy o mechanizmy zamykania szafek takie, jak ciche domykanie. Dzięki temu obędzie się bez niepotrzebnego stukania i hałasu na co dzień. Komfort korzystania jest przecież najważniejszy! Weźmy pod uwagę maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Podsufitowe pawlacze to dobre miejsce do gromadzenia akcesoriów, z których często nei korzystamy a dodatkowo zapobiegniemy zbieraniu się kurzu na górze szafek. Cała ściana będzie wykorzystana aż do sufitu bez zbędnych i wolnych przestrzeni. Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *