Stylowa, wygodna i funkcjonalna. Kanapa do salonu to ważne miejsce z wielu powodów. Jak wybrać odpowiednią, by cieszyć się nią długie lata?

Wybierając kanapę do salonu weźmy pod uwagę kilka ważnych kwestii. Dzięki nim zadbamy zarówno o design, ale też komfort użytkowania i wygodę na co dzień. Co jest ważne przy wyborze kanapy do salonu? Oto kilka podpowiedzi.

Wybór kanapy do salonu

Zwróćmy uwagę na użytkowość tego mebla. Czy ma stanowić tylko element dekoracyjny i wypoczynkowy na co dzień, czy również chcemy by spełniał funkcję spania dla gości, którzy nad odwiedzą? Weźmy pod uwagę gabaryty kanapy i metraż salonu. Jeśli kupimy zbyt duży mebel, pomniejszymy optycznie pokój. Za mały natomiast nie spełni wypoczynkowej funkcji i okaże się niepraktyczny. Zwrócić należy też uwagę na tapicerkę. Materiał może np. robić zjawiskowe wrażenie, ale nie będzie się sprawdzał w domu ze zwierzakami i małymi dziećmi. Warto wówczas zdecydować się na tkaninę niebrudzącą, którą łatwo oczyścić.

Kolorystyka kanapy do salonu

Jeśli decydujemy się na styl elegancki i szykowny możemy postawić na klasykę brązowej, skórzanej kanapy. Jako fani skandynawskiego minimalizmu postawmy na intensywny kolor i oszczędność dodatków. Monochromatyczny dywan skontrastowany z musztardową pikowaną kanapą w salonie i kolorowymi poduszkami może zrobić świetne wrażenie. Ważne, by wszystko było spójne z całością i… efekt murowany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *