Jak zaprojektować kuchnię na wymiar aby była funkcjonalna i nowoczesna? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

Jeśli stoisz przed wyborem mebli kuchennych i chcesz stworzyć maksymalnie wygodną i stylową kuchnię na wymiar, warto przemyśleć kilka ważnych kwestii, nim rozpoczniemy projekt. Na co zwrócić uwagę, by stworzyć komfortowe i nowoczesne miejsce ze stylowym wykończeniem? O tym poniżej!

Kuchnia na wymiar – od czego zacząć

Musimy zacząć od zmierzenia całej kuchni. Następnie uwzględnijmy ulokowanie sprzętów AGD i miejsce gniazdek elektrycznych. Weźmy pod uwagę nasłonecznienie kuchni, by skorzystać z miejsca blisko okna i tam np. usytuować zlew oraz suszarkę na naczynia. Projektując kuchnię na wymiar rozpiszmy wszystkie szuflady tematycznie. I zaplanujmy, jak będą usytuowane. Ważne, by zrobić to intuicyjnie. Spróbujmy odtworzyć kolejność czynności wykonywanych zaraz po powrocie z zakupów do domu. Dzięki temu podzielimy kuchnię na strefy i przewidzimy miejsce na zapasy żywieniowe. Następnie usytuujmy odpowiednią ilość szuflad pod kuchenką i nad nią, by mieć w zasięgu ręki wszelkie akcesoria przydatne podczas gotowania. To samo zróbmy w obrębie piekarnika. Warto, by w kuchni znajdywały się pawlacze, w których umieścimy różne mniej używane na co dzień akcesoria lub produkty w zapasie.

Jakie meble do kuchni

Biorąc pod uwagę projektowanie kuchni na wymiar zwróćmy uwagę nie tylko na kolorystykę mebli, ale też funkcjonalne mechanizmy, np. spowalniacze do szuflad i zawiasy z cichym domykaniem. Dzięki temu w kuchni korzystając z szafek i szuflad będziemy robić to bezszelestnie i z dużą wygodą. Kuchnia na wymiar to także miejsce do codziennego funkcjonowania, więc weźmy pod uwagę, by odpowiednio dużo przestrzeni zajął blat, przy którym zrobimy posiłek. Jeśli blat będzie przedłużany, możemy w późniejszym czasie schować pod nim hokery. Zadbajmy o każdy szczegół a wtedy każdy dzień stanie się wielką wygodą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *