Stół rozkładany – jaki wybrać? Podpowiadamy.

Chcąc miło spędzać czas z bliskimi spożywając posiłek, potrzebny jest stół rozkładany, przy którym zasiądziemy razem i komfortowo zjemy pyszne danie, ale też porozmawiamy. Jaki stół rozkładany wybrać, by cieszyć się nim na co dzień i podczas większych imprez, goszcząc wiele osób? Oto kilka wskazówek.

Stół rozkładany – na co zwrócić uwagę

Najważniejsze, to wymiary. Sprawdźmy, czy stół po rozłożeniu nie będzie zbyt duży, bo to mogłoby wpłynąć na pogorszenie komfortu przemieszczania w salonie, zwłaszcza w trakcie spotkań z większą ilością osób. Stół rozkładany powinien być stabilny. Zwróćmy uwagę na to, z czego wykonano stół. Jeśli zależy nam na naturalnym efekcie postawmy na klasyczne drewno, ale weźmy też pod uwagę, że trzeba o nie odpowiednio dbać.

Kolor stołu rozkładanego

Jeśli lubimy minimalistyczne wnętrza postawmy na czerń lub biel, ale jasne drewno także świetnie się sprawdzi. Chcąc postawić na elegancję i szyk możemy zdecydować się np. na masywny stół z drewna palisandrowego, który poprzez charakterystyczną ciemną barwę stworzy niepowtarzalny klimat wnętrz. W zależności od tego, jakie wrażenie chcemy uzyskać, możemy zestawić go z metalowymi czarnymi krzesłami co przyniesie industrialny chłodny efekt lub bardziej szykownymi, obszytymi velvetem krzesłami z pikowaną strukturą materiału, dzięki czemu stworzymy przytulne i gustowne i pełne elegancji wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *